Karta pocztowa Conradswaldau (Mrowiny) 1905

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Kartki korespondencyjne - Postkarte

Pocztówka datowana jest na początek XX wieku (najprawdopodobniej jest to rok 1905). Kartkę pocztowa przedstawia Conradswaldau (Mrowiny, z widokiem na przepiękną wieżę kościelną, która dziś jest ruiną).

Kartkę pozyskano na Giełdzie Staroci, Numizmatów i Osobliwości w Świdnicy za kwotę: 80,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkańców Żarowa: Dominika Szary (20,00 zł), Kinga Chorągwicka (30,00 zł) oraz Marek Zywer (30,00 zł) dziękujemy za wsparcie! Pocztówkę14 lutego 2017 toku możemy oglądać w „Bibliotece Dziedzictwa” na Regale pamięci!

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2 (2)

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Proszę zawsze zapytać swojego sklepikarza o:
ziarna pobudzające śpiew dla kanarków Uijtenbogaardta
mieszankę ziaren dla czyży, zięb itp. Uijtenbogaardta
paszę na rano dla kur Uijtenbogaardta
paszę do odchowu kurcząt Uijtenbogaardta
uniwersalny pokarm dla drozdowatych, skowronków itp. Uijtenbogaardta
paszę dla papug Uijtenbogaardta dla ar, kakadu i papug

Dla Państwa kwiatów i roślin:
nawóz Flora Uijtenbogaardta w puszkach

H. Uijtenbogaardt & Spółka
Handlarze ziaren
Spuistraat 95 Amsterdam
Telefon: 9532

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1905

TYP

Pocztówka

ILOŚĆ STRON

2 strony

TŁUMACZENIE

Zbigniew Malicki

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

80,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl