Karta pocztowa Gesamtansicht der Chamottefabrik Saarau (Żarów) 1909

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Widok ogólny na fabryki szamotowe z 1909 roku!

Pocztówka wg stempla datowana jest na 1909 rok. Kartka przedstawia widok ogólny na żarowską fabrykę szamotową (Gesamtansicht der Chamottefabrik Saarau).

Kartkę pozyskano od prywatnego kolekcjonera za kwotę: 95,00 PLN. Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkańców Żarowa: Magdalena Skrzypiec (20,00 zł), Anna Pacholak (25,00 zł), Piotr Kołodziejczak (15,00 zł), Ewa Wołek (35,00 zł) dziękujemy za wsparcie! Pocztówkę można oglądać w „Bibliotece Dziedzictwa” na Regale pamięci w szufladzie: „Pocztówki/Fotografie”.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Serdeczne pozdrowienia przesyła (i tu wymienionych jest kilkanaście nazwisk i imion). Kartka jest adresowana do Ed. Michallacka z Kilonii, kandydata na starszego operatora (maszynistę). Na miejscu znaczka napis, dosłownie: kartka żołnierska, własny interes (własna sprawa) odbiorcy.

Tłumaczenie: Zbigniew Malicki

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1909

TYP

Pocztówka

ILOŚĆ STRON

2 strony

TŁUMACZENIE

Zbigniew Malicki

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

95 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl