Karta pocztowa Gruss aus Pitschen am Berge – Felsengruppe

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Karta pocztowa Gruss aus Pitschen am Berge - Felsengruppe

Kartka pocztowa przedstawiającą Górę Pyszczyńską (Gruss aus Pitschen am Berge – Felsengruppe), a właściwie łupek zieleńcowy, który wydobywano na stokach niniejszej góry już wieki temu. Foto-kartkę autorstwa R. Matzke z Breslau, udało się zakupić podczas Giełdy Staroci, Numizmatów i Osobliwości w Świdnicy za jedyne 25,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkanki Gminy Żarów, Ewy Brzyszcz – dziękujemy za wsparcie! Pocztówkę już 24 stycznia przekażemy do „Biblioteki Dziedzictwa”, gdzie na Regale pamięci będzie cieszyć oko odwiedzających!

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Góra Pyszczyńska, to niewielkie wzniesienie o wysokości ocenianej na ok. 260, 272, 273 m n.p.m, które znajduje się w północno-zachodniej części Gminy Żarów. „Pitschen am Berge”, czyli Góra Pyszczyńska, na którą najlepiej wejść od strony Imbramowic, Pyszczyna czy Bukowa, charakteryzuje się bogatą roślinnością; mowa tu o licznych gatunkach drzew i kwiatów, będących pod ochroną. Na szczycie oraz zboczach Góry Pyszczyńskiej znajdują się także liczne minerały m.in.: znajdziemy tam łupek zieleńcowy (przedstawiony na pocztówce), który wydobywano na stokach niniejszej góry już wieki temu. Łupek wykorzystywano jako popularny budulec stosowany w domach i ogrodzeniach Gminy Żarów.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1945

TYP

Pocztówka

ILOŚĆ STRON

2 strony

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

25,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl