Karta pocztowa Saarau Adler-Apotheke 1913

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Karta pocztowa Saarau Adler-Apotheke 1913

Nieobiegowa kartka pocztowa przedstawia budynek żarowskiej apteki „Adler” z ok. 1913 roku. Adler-Apotheke („Apteka pod orłem”) znajdowała się przy Schweidnitzer Strasse 56 (dzisiaj całkowicie przebudowany budynek istnieje przy ul. Armii Krajowej 56, w strukturach, którego dalej funkcjonuje apteka).

Właścicielem apteki był Max Abel, który pod koniec lat 80-tych XIX wieku zaopatrywał w lekarstwa mieszkańców Saarau. Na prezentowanej pocztówce możemy zauważyć szyld informacyjny z którego wynika, że właścicielem „Adlera” był Georg Preuss, natomiast wg ksiąg adresowych mieszkańców Żarowa z 1929 i 1942 roku, aptekarzem i właścicielem „Adlera” był Wolfram Rademacher.

Pocztówka została wydana przez Alfreda Krause, Buchhandlung, Saarau i. Schl.; właściciela księgarni.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Kartka pocztowa została zakupiona od prywatnego kolekcjonera ze Świdnicy za kwotę: 100,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkanki Gminy Żarów: Iwona Gąsiorowska-Bazga, dziękujemy za wsparcie! Pocztówka trafia na Regał pamięci do szuflady „Fotografie / Pocztówki”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

ok. 1913

TYP

Pocztówka

ILOŚĆ STRON

1 szt.

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

100,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl