Karta pocztowa Schloss Conradswaldau bei Saarau ok. 1915

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Karta pocztowa Schloss Conradswaldau bei Saarau ok. 1915

Obiegowa kartka pocztowa (bez znaczka), wg stempla poczty kolejowej została wysłana z Breslau (Wrocławia) w dniu 30 lipca ok. 1915 roku (?) do Fridricha Schönfeldera z miejscowości Konstantz a. Badensee (Konstancja – miasto powiatowe w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Fryburg, w regionie Hochrhein-Bodensee).

Pocztówka przedstawiająca Schloss Conradswaldau bei Saarau (Zamek w Mrowinach koło Żarowa, z pięknie udekorowaną bramą wjazdową na teren zamkowy), została wydana przez: Verlag Alfred Krause z Saarau.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Kartka pocztowa została zakupiona od prywatnego kolekcjonera ze Świdnickiej Giełdy Staroci, Numizmatów i Osobliwości za kwotę 150,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłatom mieszkańców Gminy Żarów: Anonimowy sponsor (40,00 zł), Zbigniew Przybylski (20,00 zł), Sabina Zawalska (50,00 zł), Michał Hajdukiewicz (10,00 zł) oraz Michał Kozak (30,00 zł), za co dziękujemy! Pocztówka trafia na Regał pamięci do szuflady „Fotografie / Pocztówki”.

Jeszcze nie posiadamy tłumaczenia tej strony kartki pocztowej. Bądź cierpliwy i czekaj na przekład lub sam podejmij się wyzwania i przełóż „słów kilka” na język polski. Chcesz pomóc w tłumaczeniu ? Skontaktuj się z Nami!

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

ok. 1915

TYP

Pocztówka

ILOŚĆ STRON

1 szt.

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

150,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl