Karta pocztowa (Żarów) ul. Armii Krajowej lata 60-te XX wieku
Kolejny wrzut do skrzynki „Poczty historycznej” to pocztówka wydana najprawdopodobniej w latach 60-tych XX wieku. Widokówka wysłana została 21 lipca 1966 roku, ze Strzegomia do Łodzi, a przedstawia widok na ul. Armii Krajowej numery : 52, 50 i 48. Poza trzema głównymi budynkami widzimy w tle wieżę kościoła przy ul. Mickiewicza, obok komin stojący do dziś w pobliżu Stawu Miejskiego i silosów zbożowych.
Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument
Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.
Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje
W głębi ulicy, widoczny przedostatni budynek już nie istnieje. Spłonął wskutek wybuchu gazu w latach 80-tych XX wieku (jeśli wiesz o tym wydarzeniu więcej – napisz do nas…). Dziś jest tam szereg nowych budynków z lokalami handlowymi (m. in sklep mięsny u Wiśniewskiego). W prawym dolnym roku, stojąca grupka ludzi oczekuje na autobus PKS, bowiem to właśnie w tym miejscu mieścił się główny przystanek w Żarowie..
Specyfikacja dokumentu
Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.
ROK
1966
TYP
Pocztówka
ILOŚĆ STRON
2 strony
TŁUMACZENIE
Brak tłumaczenia
DIGITALIZACJA
Tak
WARTOŚĆ ZAKUPU
Darowizna
Informacje ogólne
Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.
Udostępnianie dokumentu
Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.
Zapraszamy na Regał pamięci
Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.
Pomóż rozbudować Naszą wiedzę
Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.
Masz coś do dodania?