Kartka korespondencyjna adresowana Bonn-Saarau 1922

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Kartka korespondencyjna adresowana Bonn-Saarau 1922

Kartka korespondencyjna została wysłana 13 czerwca 1922 roku między godziną 7:00, a 8:00 (7-8 V) z Bonn w Niemczech do Saarau (Kr. Schweidnitz).

B. Kahl; z. Zt. Bonn; Hindenburgstraße 95
Meine Lieben. Wir freuen uns sehr auf die Hochzeit und hoffen Euch alle gesund und munter anzutreffen. Recht herzliche Grüße – Eure Sophie Familie Eisenbahningenieur Kahl; Saarau Kr. Schweidnitz; am Bahnhof Schlesien.

(Adres nadawcy): B. Kahl; Obecnie w Bonn; Hindenburgstraße 95

Moi drodzy. Cieszymy się już bardzo z powodu ślubu i mamy nadzieję, że zastaniemy Was wszystkich zdrowych i w dobrym nastroju. Serdeczne pozdrowienia – Wasza Sophie.

(Adres odbiorcy): Rodzina Inżyniera do spraw kolejnictwa Kahla; Żarów w powiecie świdnickim na Śląsku; Przy dworcu

Bonn, den 22. 6. 22.
Liebe Eltern. Eure Einladung zur Hochzeit haben wir jetzt erhalten. Ich bin bereits seit mehr als 14 Tagen mit Bobi hier in Bonn. Hans-Jürgen ist selbstverständlich auch hier. Bobi und ich fahren am Samstag, den 24. 6. 22. hier ab und gedenken am Sonntag früh 7 Uhr dort einzutreffen. Wir freuen uns schon beide auf die Hochzeit.

Beste Grüße an alle Euer Sohn Bernhard
B. Gertners Tasse bringen wir mit.

Bonn, 22 czerwca 1922
Drodzy rodzice. Wasze zaproszenie na ślub właśnie otrzymaliśmy. Ja już od ponad 14 dni przebywam z Bobim tu w Bonn. Hans-Jürgen jest naturalnie również tutaj. Bobi i ja wyjeżdżamy stąd już 24 czerwca 1922 r. i zamierzamy dotrzeć tam w niedzielę z rana o godzinie 7. Oboje cieszymy się z powodu ślubu.

Najlepsze pozdrowienia dla wszystkich. Wasz syn Bernhard
Filiżankę B. Gertnera przywieziemy ze sobą.

Tłumaczenie korespondencji: Sobiesław Nowotny

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Kartkę korespondencyjną zakupiono na zagranicznej aukcji e-BAY za kwotę 10,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkańca Żarowa, Tomasz Nycz, dziękujemy za wsparcie! Kartkę można oglądać w „Bibliotece Dziedzictwa” na Regale pamięci w szufladzie: „Wspomnienia/Listy”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1922

TYP

Korespondencja

ILOŚĆ STRON

2 strony

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

10,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl