Maszynopis – historia żarowskiego przemysłu (DZCH) 1984

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Maszynopis - historia żarowskiego przemysłu (DZCH) 1984

Maszynopis datowany na 1984 rok, dot. żarowskiego przemysłu, a właściwie działalności Dolnośląskich Zakładów Chemicznych „Organika” w Żarowie w latach 1858-1944 oraz 1945-1984. Maszynopis nieznanego autora był najprawdopodobniej częścią nieistniejącej biblioteki zakładowej. Na 36 stronach możemy przeczytać o: historii przemysłu chemicznego w Żarowie w latach 1858-1944 (także do 1945), liczebności załogi DZCH w latach opisywanych, profilu produkcyjnym, zaopatrzeniu oraz współpracy z kooperantami, imporcie surowców i półproduktów, realizacji zadań w zakresie eksportu, postępie technicznym w rozwoju Z-du, współpracy zagranicznej, stanie technicznym zakładu w latach opisywanych, gospodarce remontowo-konserwacyjnej, najważniejszych pracach inwestycyjnych i modernistycznych, bezpieczeństwie i higienie w pracy, gospodarce energetycznej, osiągnięciach socjalno-bytowych, działalności kulturalno-oświatowej i wreszcie udziału w pracach społecznych.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1 (1)
1 (2)

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Dokument napisany na maszynie, najprawdopodobniej w 1984 roku, został znaleziony w gruzach Dolnośląskich Zakładów Chemicznych „Organika” w Żarowie w roku 2012. Oprawiony w tekturową okładkę pozbawiony jest informacji o autorze oraz źródłach z jakich mógł korzystać jego autor, aczkolwiek wnosi kilka ciekawych informacji o całej fabryce. Dokument został przekazany bezpłatnie przez pana Tomasza Nycza i od 24 stycznia można z niego korzystać w „Bibliotece Dziedzictwa”, na Regale pamięci.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1984

TYP

Dokument

ILOŚĆ STRON

36 stron

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl