Nr 1 Gazety Żarowskiej 1990

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Nr 1 Gazety Żarowskiej 1990

Pierwszy numer Gazety Żarowskiej (Pismo samorządu terytorialnego) został wydany w lipcu 1990 roku i kosztował 500 zł. 8 stronicowy, oryginalny egzemplarz lokalnej gazety zawierał następujące artykuły: „Wywiad z burmistrzem”, informacje Komendy Policji, informacje Komisji Mieszkaniowej, „Liczę na współpracę” Zbigniewa Chlebowskiego, „Kim są Nasi Radni”, „wybierz się razem z nami”, „Wiatr historii”, „Jaka wolność”, „JANEK – historia jednej rodziny”, „Całe życie”, „Sejmik samorządowy – co to takiego?”, „Pomoc w gminie”, „Podstawowe pojęcia władzy politycznej”, „Tabela końcowa kl. A,B (strzegomska), C”, informacja z działalności ludowych zespołów sportowych na terenie Miasta i Gminy Żarów, „Rekreacja, zabawa, sport – lato 90″…

Pobierz zdigitalizowany dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2
3
4
5
6
7
8

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Pierwszy numer Gazety Żarowskiej datowany na 1990 rok trafia na Regał pamięci do szuflady: „Gazety oraz Reklamy”. Gazetę przekazała bezpłatnie na Regał pamięci Beata Płusa, podczas „14 spotkania”, za co dziękujemy!

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1990

TYP

Gazeta

ILOŚĆ STRON

8 stron

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl