Obwoluta Baustoff – Chamottefabriken 1923

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Obwoluta Baustoff - Chamottefabriken 1923

Obwoluta Baustoff – Chamottefabriken to korespondencja przedsiębiorstwa Baustoff Grosshandels-Gesellschaft m.b.h z Gleiwitz (Gliwice) do Vereinigte Chemottefabriken vorm, C. Kulmiz G.m.b.H. z Saarau (Zjednoczonych Fabryk Szamotowych Carla Kulmiza).

Na kopercie znajduje się logotyp przedsiębiorstwa Baustoff oraz znaczek 15 Deutsches Reich z stemplem okolicznościowym „Haus Ober Schlesien Gleiwitz 1” (Największego wówczas na Górnym Śląsku hotelu). Korespondencja została wysłana z Gliwic do Żarowa 12 lipca 1923 roku.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Obwoluta Baustoff – Chamottefabriken z 1923 roku została zakupiona na zagranicznej aukcji e-BAY za kwotę: 30,00 zł. Zakup było możliwy dzięki wpłacie mieszkanki Gminy Żarów: Mariola Karpińska-Wardzyk, dziękujemy za wsparcie! Obwoluta trafia do szuflady: „Wspomnienia / Listy”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1923

TYP

Obwoluta

ILOŚĆ STRON

1 szt.

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

30,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl