Obwoluta listu Luft-Feldpost ze stemplem Saarau 3.08.1942

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Obwoluta listu Luft-Feldpost ze stemplem Saarau 3.08.1942

Obwoluta listu (koperta) „Luft-Feldpost” adresowna do … Krantz, fahrgraft. nr 17229B, posiada znaczek Luftfeldpost Deutsches Reich ze stemplem poczty w Żarowie (Saarau) z dnia 3 sierpnia 1942 roku. Na rewersie koperty napisane jest jedno zdanie, jednak ze względu na trudny do odczytania przekaz, pozostaje nieprzetłumaczony.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Obwolutę listu Obwoluta listu Luft-Feldpost Saarau 3.08.1942, została zakupiona na zagranicznej aukcji internetowej, ze sklepu Andreasa Kexela za kwotę 35,52 PLN. Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkańców Gminy Żarów: Agnieszka i Krzysztof Hennig (26,40 zł) oraz Katarzyna Grzegorzek (9,12 zł), za co dziękujemy! Obwoluta, trafia do szuflady: „Wspomnienia / Listy” do Regału pamięci.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1942

TYP

Obwoluta

ILOŚĆ STRON

1 szt.

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

35,52 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl