Oświadczenie Irmgard Drechsler Laasan 1943

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Oświadczenie Irmgard Drechsler Laasan 1943

Oświadczenie złożone przez Irmgard Drechsler (lub Dreßler? – Wg ksiąg adresowych w 1942 roku w Laasan mieszkał Wilhelm Dreßler, który z zawodu był szewcem), dot. sprawdzenia zdolności do małżeństwa, potwierdzone przez urzędnika Urzędu Stanu Cywilnego.

„Zaręczenie z mocą przysięgi” – Na dowód, że nie istnieje żadna przeszkoda do małżeństwa, oświadczam niniejszym zamiast przysięgi, że do chwili obecnej nie odmówiono mi świadectwa zdolności do małżeństwa i/że żadne okoliczności, które mogłyby wykluczyć małżeństwo nie są mi znane. Oświadczenie to podałam zgodnie z najlepszą wiedzą i sumieniem.

Dokument podpisany 27 marca 1943 roku w Laasan Kr. Schweidnitz (Łażany k/ Świdnicy), posiada pieczęć: „Standesbeamter” (pieczęć urzędowa z wizerunkiem orła ze swastyką – symbolem III Rzeszy).

Tłumaczenie: Zbigniew Malicki

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Dokument został zakupiony na zagranicznej aukcji e-BAY za kwotę: 50,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkanki Żarowa: Anna Kądziołka-Krzesińska, dziękujemy za wsparcie! Dokument można znaleźć na Regale pamięci w Bibliotece Publicznej w Żarowie w szufladzie „Mapy / Dokumenty”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1943

TYP

Dokument

ILOŚĆ STRON

1 strona

TŁUMACZENIE

Zbigniew Malicki

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

50,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl