Pocztówka Erste Saarauer Coffe-Rösterei mit Motorbetreib – Otto Krause ok. 1910

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Pocztówka Erste Saarauer Coffe-Rösterei mit Motorbetreib - Otto Krause ok. 1910

Nieobiegowa kartka pocztowa przedstawia: Erste Saarauer Coffe-Rösterei mit Motorbetreib, czyli pierwszą żarowską palarnia kawy z napędem silnikowym. Właścicielem palarni i sklepu m.in. z towarami kolonialnymi, żelaznymi, sprzętami domowymi i kuchennymi był – Otto Krause H. Neugebauer Nachfolger (następca Neugebauera).

Unikatowa pocztówka datowana jest na ok. 1910 rok i przedstawia witryny sklepowe z Schweidnitzerstrasse 47 (ul. Świdnicka – ul. Armii Krajowej 47): Otto Krause oraz sklep z galanterią i zabawkami (?) po lewej stronie.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Kartkę pocztowa została zakupiona na aukcji Allegro, od prywatnego kolekcjonera ze Szczecina za kwotę 61,50 zł – Zakup był możliwy dzięki wsparciu mieszkańców Żarowa: Mariola Karpińska-Wardzyk (30,00 zł) oraz Tomasz Nycz (31,50 zł), za co dziękujemy. Pocztówka trafia na Regał pamięci do szuflady „Fotografie / Pocztówki”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

ok. 1910

TYP

Pocztówka

ILOŚĆ STRON

2 strony

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

61,50 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl