Pocztówka Villa Treutler – Amtsgebaude ok. 1910

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Pocztówka Villa Treutler - Amtsgebaude ok. 1910

Kartka pocztowa przedstawiająca dwa obiekty: Villa Treutler oraz Amtsgebäude (budynek urzędowy) z ok. 1910. Oba budynki wchodzi w struktury osady przemysłowej Ida- und Marienhütte.

„Ida” znajdowała się w okolicach Villi „Treutler”, budynku przy ulicy Zamkowej naprzeciwko Urzędu Miejskiego, natomiast „Maria” za budynkiem Zespołu Szkół Zawodowych. W latach 50-tych i 60-tych XIX wieku w ich pobliżu wybudowano kilka domów dla kadry kierowniczej, a w kolejnych latach mieszkania dla robotników zatrudnionych w fabrykach Kulmiza.

Pocztówka nie posiada wypełnionej części korespondencyjnej ani znaczka pocztowego. Karta pocztowa została wydana przez: Verlag Alfred Krause, Buchhandlung Saarau i. Schl.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Kartkę pozyskano od prywatnego kolekcjonera za kwotę 100,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłacie: Michał Czapla (50,00 zł), Anna Kania (30,00 zł), Anna Krzesińska-Kądziołka (20,00 zł), dziękujemy za wsparcie! Pocztówkę można oglądać w „Bibliotece Dziedzictwa” na Regale pamięci w szufladzie: „Pocztówki/Fotografie”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

ok. 1910

TYP

Pocztówka

ILOŚĆ STRON

2 strony

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

100,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl