Silesia oraz Ida Marienhütte w dokumentach patentowych z USA i Czechosłowacji

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Silesia oraz Ida Marienhütte w dokumentach patentowych z USA i Czechosłowacji

2 dokumenty patentowe (dot. Silesia Verein Chemischer Fabriken oraz Ida und Marienhűtte w Saarau) pochodzące z okresu: 1938-1941 zostały zakupione na Świdnickiej Giełdzie Staroci, Numizmatów oraz Osobliwości.

  1. Dokument patentowy, wydany przez urząd w Czechosłowacji pochodzi z roku 1938, został wydany 15 czerwca. Dokument posiada numer 60204.
  2. Dokument patentowy wydany przez biuro patentowe w Stanach Zjednoczonych Ameryki został wydany 4 marca 1941 roku.

Pobierz zdigitalizowany dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2
3
4

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

2 dokumenty patentowe zakupiono na Świdnickiej Giełdzie Staroci, Numizmatów i Osobliwości, od prywatnego kolekcjonera ze Świdnicy. Dokumenty trafią na Regał pamięci, dzięki wpłacie mieszkańcowi Gminy Żarów: Janusz Kluba (25,00 zł), dziękujemy za wsparcie! Nie posiadamy tłumaczenia niniejszych dokumentów ze względu na trudne w przekładzie słownictwo.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1938-1941

TYP

Dokument

ILOŚĆ STRON

4 strony

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

25,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl