Solidarność Ziemi Żarowskiej – Numery 1-2, 4-16

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Solidarność Ziemi Żarowskiej - Numery 1-2, 4-16

Oryginalny zestaw gazet „Solidarność Ziemi Żarowskiej” składa się z 16 egzemplarzy wydawanych od 21.07.1989 roku do 27.06.1990 roku przez lokalnych działaczy. Prezentowany przez Nas zbiór, zawierający numery: 1-2 oraz 4-16, przekazał bezpłatnie mieszkaniec Gminy Żarów – Pan Andrzej Bielec, za co serdecznie dziękujemy. Gazetki można oglądać na żywo w „Bibliotece Dziedzictwa”, na Regale pamięci w szufladzie, „Gazety”.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
4
3
2
1

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

„Solidarność Ziemi Żarowskiej” to kolekcja 15 gazet ( nie posiadamy numeru 3; jeśli ktoś z Państwa mógłby uzupełnić Nasz zbiór prosimy o kontakt), w których znajdziemy różnorodne informacje dotyczące m.in.: historii „Solidarności”, PGKiM, DZCH (jego kondycji, życia wewnątrz-zakładowego), ŻZMO, UMiG, Dożynek, incydentów z udziałem mieszkańców, kultury i rekreacji lokalnej. Wszystkie otrzymane gazetki zostały zdigitalizowane i zamieszczone na tej stronie, z możliwością bezpłatnego pobrania…

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1989-1990

TYP

Gazeta

ILOŚĆ STRON

19 stron

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl