Znaczek z datownikiem Ingramsdorf 1899

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Znaczek z datownikiem Ingramsdorf 1899

Znaczek Reichpost o nominale 5 pfenningów posiada stempel poczty w Ingramsdorf (Imbramowice) z datownikiem: 22 maja 1899 roku. Wg stempla na znaczku, korespondencja została wysłana w godzinach popołudniowych; między 14:00, a 15:00 (2-3 N).

Rewers fragmentu korespondencji unaocznia Nam część litografii przedstawiającej Schulhaus (Szkołę). Niestety nie jesteśmy wstanie jednoznacznie ustalić lokalizacji budynku, być może nie jest to Gmina Żarów, aczkolwiek podobny budynek szkoły wraz z płotem, znajdującym się na pierwszym planie, znajduje się na przedwojennych pocztówkach np. z Domanic oraz Gołaszyc.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Znaczek z datownikiem Ingramsdorf, został zakupiony na zagranicznej aukcji e-bay za kwotę: 25,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkańca Żarowa: Tomasz Nycz (25,00 zł) – dziękujemy za wsparcie! Znaczki trafiają do klasera, który znajduje się na półce Regału pamięci! Zobacz także inne znaczki, które budują Naszą kolekcję! Znaczek przyleciał pocztą lotniczą z Moskwy, ze sklepu kolekcjonerskiego Vladimira Chupryny…

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1899

TYP

Znaczek

ILOŚĆ STRON

1 szt.

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

25,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl