Znaczki Saarau-Würben-Konradswaldau-Schweidnitz 1933-1939

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Znaczki Saarau-Würben-Konradswaldau-Schweidnitz 1933-1939

  1. Dwa znaczki Deutsches Reich 12 ze stemplem poczty w Konradswaldau (Mrowiny) z nieczytelną datą. Prezentowane znaczki wydawane były w Niemczech do 1945 roku.
  2. Znaczek Deutsches Reich 12 ze stemplem poczty w Saarau (Żarów) z datą 16 grudnia 1939 roku. Drugi stempel w połowie ucięty, ponieważ znaczek został wycięty najprawdopodobniej z kartki korespondencyjnej.
  3. Znaczek Deutsches Reich 12 z wizerunkiem J. S. Bacha, posiada stempel poczty w Würben (Wierzbna) z datą (?) sierpnia 1935 roku.
  4. Znaczek Deutsches Reich 20 posiada datownik poczty w Schweidnitz (Świdnica) z 7 września 1933 roku.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Znaczki bezpłatnie przekazał na Regał pamięci, Pan Roman Wojtacha z Torunia, za co dziękujemy. Znaczki trafiają do klasera, który znajduje się na półce Regału pamięci! Zachęcamy do zapoznania z całą kolekcją znaczków!

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1933-1939

TYP

Znaczek

ILOŚĆ STRON

5 szt.

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl