Życzenia urodzinowe z Hohenposeritz 1915

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Herzliche Gluckwunsche zum Geburstag - Życzenia z Pożarzyska 1915

„Życzenia urodzinowe z Hohenposeritz” to kartka z życzeniami urodzinowymi wysłana z Pożarzyska (Hohenposeritz) 1 sierpnia w 1915 roku. Kartkę pozyskano na zagranicznej aukcji e-BAY za kwotę 7,65 Euro (32,43 PLN). Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkańca Żarowa: Tomasz Nycz dziękujemy za wsparcie! Kartka trafia na Regał pamięci. W „Bibliotece Dziedzictwa” można ją zobaczyć na żywo!

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Rewers opatrzony jest dwiema pieczęciami pocztowymi z Pożarzyska (Hohenposeritz) oraz Żarowa (Saarau). Ze względu na nieczytelny charakter pisma wiemy niewiele: Na stronie z kwiatkiem: serdeczne życzenia z okazji urodzin, na drugiej stronie: przesyła tobie kochana siostro twoja siostra Klara, Christel i … Tłumaczenie: Zbigniew Malicki

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1915

TYP

List

ILOŚĆ STRON

2 strony

TŁUMACZENIE

Zbigniew Malicki

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

32,43 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl