Ingramsdorf oczami Elfriede Springer (1886-1959)

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Ingramsdorf oczami Elfriede Springer (1886-1959)

Kartka pocztowa (bez obiegu) przedstawiająca grafikę Kath. Kirche, Ingramsdorf (Kościół katolicki w Imbramowicach), pochodzi najprawdopodobniej z okresu 1886-1959 – jest to bowiem czas życia i twórczości autorki (Elfriede Springer) niniejszej pocztówki. Rewers zawiera napis: „Nach einer Originalzeichnung von ELFRIEDE SPRINGER Verlagsrechte bei E. G Gaebler, Hamburg-Fu., Alsterdorfer Str. 479”, co oznacza…, że autorka posiada prawa wydawnicze, a sama pocztówka stanowi część większego zbioru grafik.

Kartka pocztowa została zakupiona na zagranicznej aukcji e-BAY za kwotę 7 Euro (30,65 zł). Zakup był możliwy dzięki wpłatom mieszkańców Gminy Żarów: Maciej Wabik (20,00 zł) oraz Janusz Kluba (10,65 zł), za co dziękujemy! Pocztówka trafia na Regał pamięci do szuflady „Fotografie / Pocztówki”.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

img086
img087

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Elfride Springer urodziła się 5 kwietnia 1885 roku w Żaganiu. Zmarła 29 listopada 1959 roku w Lipsku. Rysowniczka i ilustratorka, w Legnicy od 1913 do 1946 roku. Pracowała zawodowo jako nauczycielka rysunku w szkole dla dziewcząt. Jej pasją było rysowanie zabytków architektury, temu zajęciu poświęcała swój cały wolny czas. Tematem jej prac były śląskie zamki, pałace, kościoły, ratusze, mury i budowle obronne, mieszczańskie kamienice i chłopskie domy, ulice, place, urokliwe zaułki, malownicze ruiny, stare mosty, fontanny i rzeźby, detale architektoniczne, zabytkowe wnętrza czasem panoramy miast i pejzaże. Prace Springer publikowane były w lokalnej prasie, wydawnictwach książkowych i w postaci kart pocztowych. Poznaj źródło tekstu!

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1886-1959

TYP

Pocztówka

ILOŚĆ STRON

1 szt.

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

30,65 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl