Budujemy kolekcję: Znaczki z datownikiem Saarau

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Budujemy kolekcję: Znaczki z datownikiem Saarau

  1. Znaczek 555 z wizerunkiem Friedricha von Schillera (niemiecki poeta, filozof, historyk, estetyk, teoretyk teatru i dramaturg, przedstawiciel tzw. klasyki weimarskiej, autor „Ody do radości”.) z datownikiem Saarau 20.12.34. Kolejne dwa znaczki posiadają datowniki z Schweidnitz (12.02.21), Streigau (5.02.35).
  2. Kasowany Znaczek (23 8 73) 1 Groschen, wydany przez Deutsche Reichs Post z datownikiem Saarau.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

  1. Znaczek z datownikiem Saarau 20.12.34 oraz dwa inne: Schweidnitz z datownikiem 12.2.21 oraz Streigau 5.2.35, to darowizna przekazana bezpłatnie na Regał pamięci przez Tomasza Nycza, za co dziękujemy!
  2. Znaczek kasowany z datownikiem Saarau został zakupiony na zagranicznej aukcji e-BAY za kwotę 16,22 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkańca Żarowa, Maciej Wabik, dziękujemy za wsparcie.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1934

TYP

Znaczek

ILOŚĆ STRON

1 strona

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna + 16,22 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl