Cztery pocztówki z lat 60-tych XX wieku z Żarowa

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Cztery pocztówki z lat 60-tych XX wieku z Żarowa

Cztery pocztówki z lat 60-tych XX wieku z Żarowa to kartki wydane przez Biuro wydawnicze „Ruch”. Autorami fotografii znajdujących się na awersie sąJ. Korpal oraz J. Siudecki.

  1. Pierwsza kartka pocztowa składa się z trzech widoków. Przedstawia ul. Mickiewicza i ul. Armii Czerwonej (dziś. ul. Armii Krajowej). Możemy zauważyć nieistniejący dziś Dom Książki… Biblioteka dziedzictwa posiada 2 oryginalne pocztówki oraz 2 reprodukcje wydane z okazji 50 rocznicy nadania praw miejskich Żarowowi z 2004 roku.
  2. Druga kartka przedstawia widok na ul. Armii Czerwonej numery : 52, 50 i 48. Poza trzema głównymi budynkami widzimy w tle wieżę kościoła przy ul. Mickiewicza, obok komin stojący do dziś w pobliżu Stawu Miejskiego i silosów zbożowych. Biblioteka dziedzictwa posiada 3 oryginalne pocztówki, z czego jedna jest kartką obiegową, wysłaną z Żarowa 26 marca 1967 roku do Barkowa.
  3. Trzecia kartka przedstawia widok ogólny na ul. Mickiewicza. Biblioteka dziedzictwa posiada 1 oryginalną pocztówkę oraz 2 reprodukcje wydane z okazji 50 rocznicy nadania praw miejskich Żarowowi z 2004 roku.
  4. Czwarta kartka przedstawia widok na ul. Armii Czerwonej. Na pierwszym planie dostrzegamy nieistniejący już Dom książki. Biblioteka dziedzictwa posiada 2 reprodukcje wydane z okazji 50 rocznicy nadania praw miejskich Żarowowi z 2004 roku.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2
3
4

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Prezentowane pocztówki: 5 oryginalnych kartek wydanych w latach 60-tych XX wieku oraz 6 reprodukcji wydanych z okazji 50 rocznicy nadania praw miejskich Żarowowi z 2004 roku, przekazał bezpłatnie na Regał pamięci – Pan Marek Wąsowski, za co dziękujemy!

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1960-1969

TYP

Pocztówka

ILOŚĆ STRON

2 strony

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl