Dwa dokumenty dot. Szamotowni – Gusstahl oraz Messer & Co

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Dwa dokumenty dot. Szamotowni - Gusstahl oraz Messer & Co

Dwa dokumenty Gussstahl-Werke oraz Messer & Co z Saarau pozyskano od prywatnego kolekcjonera za kwotę 20,00 PLN. Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkanki Żarowa, Iwona Nieradka (20,00 zł), dziękujemy za wsparcie! Dokumenty można oglądać w „Bibliotece Dziedzictwa” na Regale pamięci w szufladzie: „Dokumenty/Mapy”. Jeżeli dysponują Państwo szerszą wiedzę na temat prezentowanych dokumentów, bardzo prosimy o kontakt!

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

2
1

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

  1. Gussstahl-Werke – Pierwszy dokument to rachunek dla Szamotowni za pierścień obrotowy (odlew stalowy) przesłany koleją. Rachunek został wystawiony 30 sierpnia 1929 roku. Tłumaczenie opisowe: Zbigniew Malicki.
  2. Messer & Co – Drugi dokument to informacja do Szamotowni o omyłkowej wysyłce naprawionego urządzenia. Dokument datowany jest na 15 grudnia 1939 roku. Tłumaczenie opisowe: Zbigniew Malicki.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1929-1940

TYP

Dokument

ILOŚĆ STRON

2 strony

TŁUMACZENIE

Zbigniew Malicki

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

20,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl