Fotografia Paula Sachera Nachf. osw. Schmidt. – Saarau-Schweidntz 1907

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Fotografia Paula Sachera Nachf. osw. Schmidt. - Saarau-Schweidntz 1907

Fotografia nieznanego dziecka na kartoniku CDV została wykonana przez Paula Sachera w 1907 roku. Na rewersie znajduje się ręcznie dopisana data: 4.06.1906 r. (Być może jest to data urodzin dziecka z fotografii?, pozostałe pismo odręczne nieprzetłumaczone) oraz adres atelier: Schweidnitz, Peters-Strasse 22 (Świdnica) oraz wzmianka o filii zakładu fotograficznego w Saarau (Żarów), bez adresu.

Dodatkowo napis: „Die Platte bleibt für Nachbestellungen und Vergrösserungen aufbewahrt” (płytki pozostają zachowane do ponownego wykorzystania, a chodzi tu o negatywy fotograficzne).

Pobierz zdigitalizowany dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

Paul Sacher – Fundacja Inicjatywa B (2)
Paul Sacher – Fundacja Inicjatywa B (1)

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Fotografia Paula Sachera została zakupiona na aukcji Allegro za 40,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wsparciu mieszkanki Żarowa – Marta Szwed, dziękujemy za wsparcie! Zdjęcie trafia na Regał pamięci do szuflady „Fotografie / Pocztówki”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1907

TYP

Fotografia

ILOŚĆ STRON

2 strona

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

40,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl