Karta pocztowa Saarau Gartenstrasse 1903

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Karta pocztowa Saarau Gartenstrasse 1903

Karta pocztowa Saarau Gartenstrasse (Żarów, ul. Ogrodowa) datowana jest na rok 1903. Awers pocztówki przedstawia fragment ul. Ogrodowej. Rewers posiada datownik poczty w Saarau (15 lipca 1903 roku, z godziną 6-7 V) oraz znaczek Deutsche Reich 5. Pocztówka została zaadresowana do Ebersdorf (miejscowość w Niemczech, Bawaria). Kartka pocztowa wydana została przez A. Schucha, Domanze. Treść korespondencji ze względu na trudny charakter pisma pozostaje na chwilę obecną nie przetłumaczona.

Pobierz zdigitalizowany dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Pocztówka Saarau Gartenstrasse, została zakupiona na 45. Jeleniogórskiej Giełdzie Staroci i Osobliwości, za kwotę: 100,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkańca Gminy Żarów: Małgorzata Nycz (30,00 zł), Łukasz Lisiak (20,00 zł), Martyna Buchowska (20,00 zł) oraz Wojciech Kluba (30,00 zł) za co dziękujemy! Pocztówka trafia na Regał pamięci do szuflady: „Fotografie / Pocztówki”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1903

TYP

Pocztówka

ILOŚĆ STRON

1 szt.

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

100,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl