Karta pocztowa Silesia Verein Chemischer Fabriken 1935

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Karta pocztowa Silesia Verein Chemischer Fabriken 1935

Obiegowa kartka pocztowa, przedstawia panoramę żarowskiej fabryki założonej w 1858 roku przez Carla Fridricha von Kulmiza: „Silesia Verein Chemischer Fabriken” (Silesia, Zjednoczone ~Zrzeszone Zakłady Chemiczne) w Saarau. Pocztówka o niestandardowych wymiarach: 14,9 x 10,7 cm, posiada ozdobną krawędź. Wg treści korespondencyjnej i stempla poczty w Saarau, pocztówka została wysłana 23 marca 1935 roku z Żarowa. Prezentowany egzemplarz został wydany przez Eckert & Pflug, Kunstanstalt Leipzig.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

skan_20190827_0177
skan_20190827_0178

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Pocztówka została zakupiona od prywatnego kolekcjonera ze Świdnicy za kwotę: 80,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłatom mieszkańców Gminy Żarów: Maciej Wabik (10,00 zł), Helena Nycz (20,00 zł), Grzegorz Lewicki (30,00 zł) oraz Małgorzata Wyroba (20,00 zł), za co dziękujemy! Kartka pocztowa trafia na Regał pamięci!

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1935

TYP

Pocztówka

ILOŚĆ STRON

1 szt.

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

80,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl