Legitymacja pracownika ŻZMO 1952

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Legitymacja pracownika ŻZMO 1952

Legitymacja służbowa nr 216 pracownika Żarowskich Zakładów Materiałów Ogniotrwałych, wydana 8 kwietnia 1952 roku, z przedłużeniem ważności do końca tego samego roku.

Okładka Legitymacji zawiera na pierwszej stronie znak młotek, żelazko i szczypce, oraz napis – Legitymacja Służbowa. Na ostatniej stronie znajdują się rubryki do wpisywania dat ważności (prawdopodobnie jednorazowo wpisywano maksymalnie na pół roku). Wszystkie rubryki są puste.

Wewnętrzne strony zawierają zdjęcie posiadacza legitymacji, oraz numer legitymacji i dane posiadacza. Nazwisko Józef Janik, urodzony 18 stycznia 1899 roku, zamieszkały w Żarowie przy ul. Mickiewicza 4, zatrudniony w charakterze strażnika przemysłowego. Data wydania legitymacji 8 kwietnia 1952 roku. Na zdjęciu i pod danymi znajdują się pieczęci zakładowe.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Darowiznę przekazała mieszkanka Żarowa, która pragnie zachować anonimowość – dziękujemy za wsparcie! Legitymację można znaleźć w Regale pamięci, w szufladzie „Mapy / Dokumenty”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1952

TYP

Legitymacja

ILOŚĆ STRON

1 szt.

TŁUMACZENIE

Nie wymaga

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl