Obwoluty listów Saarau-Ingramsdorf 1888-1889

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Obwoluty listów Saarau-Ingramsdorf 1888-1889

  1. Pierwsza obwoluta została wysłana z Saarau (Żarowa) w dniu: 3 grudnia 1888 roku do Schweidnitz (Świdnicy) o czym świadczy część adresowa. Obwoluta posiada znaczek Reichspost o wartości 10 Pfenningów wraz z datownikiem poczty w Żarowie. Na rewersie umieszczony jest stempel poczty w Świdnicy. Widoczny jest fragment po pieczęci urzędowej.
  2. Druga obwoluta została wysłana z Ingramfdorf (Imbramowice) w dniu: 28 czerwca 1889 roku do Schweidnitz (Świdnicy). Obwoluta posiada dwa znaczki Reichspost o wartości 10 Pfenningów wraz z datownikami poczty z Imbramowic. Na rewersie umieszczony jest stempel poczty w Świdnicy.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
1a
2
2a

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Obwoluty listów z Żarowa i Imbramowic zostały zakupione na zagranicznej aukcji e-BAY za kwotę (35,00 zł). Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkańca Gminy Żarów – Łukasz Lisiak, dziękujemy za wpłatę! Obwoluty można znaleźć w Regale pamięci, w szufladzie „Wspomnienia / Listy”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1888-1889

TYP

Obwoluta listu

ILOŚĆ STRON

1 szt.

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

35,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl