Zestaw 27 zdjęć z Przyłęgowa i okolic 1950-1960

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Zestaw 27 zdjęć różnych od anonimowej osoby

Ktoś anonimowo, bez podania nawet w przybliżeniu pochodzenia zdjęć, oraz miejsc które przedstawiają, wrzucił do naszej Skrzynki Poczty Historycznej zestaw 27 fotografii, z których część na pewno nie pochodzi z naszego regionu, ale pozostają niemniej ciekawe…

  1. Na odwrocie jednego ze zdjęć jest napisane : Przyłęgów, dnia 15 XI 1950 rok (zapewne data przekazania zdjęcia) Na wieczną pamiątkę dla miłej i grzecznej Anielki daruje Stefcia.
  2. Kolejne zdjęcie: „Trzeba długo w oczy patrzeć, trzeba kogoś dobrze znać, trzeba brata dobrze kochać, żeby mu swe zdjęcie dać” Kochanemu braciszkowi ofiaruje siostra Zosia, Przyłęgów 20 VI 1960.
  3. „Na wieczną pamiątkę ofiaruję naszą fotografię”, Przyłęgów dn. 9 III 1951 r., oraz podpis nieczytelny.

Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy na stronę Stowarzyszenia Labiryntarium.pl, które prowadzi historyczne dochodzenie, mające na celu identyfikację osób oraz miejsc, które znajdują się na poszczególnych zdjęciach.

Pobierz zdigitalizowany dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

wrzut02 (2)
wrzut02 (1)
wrzut02 (3)
wrzut02 (4)
wrzut02 (5)
wrzut02 (6)
wrzut02 (7)
wrzut02 (8)
wrzut02 (9)
wrzut02 (10)
wrzut02 (11)
wrzut02 (12)
wrzut02 (13)
wrzut02 (14)
wrzut02 (15)
wrzut02 (16)
wrzut02 (17)
wrzut02 (18)
wrzut02 (19)
wrzut02 (20)
wrzut02 (21)
wrzut02 (22)
wrzut02 (23)
wrzut02 (24)
wrzut02 (25)
wrzut02 (26)
wrzut02 (27)

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Zestaw 27 zdjęć został wrzucony do Skrzynki Poczty Historycznej. Zdjęcia nie posiadały podpisów, ani danych właściciela, dlatego też umieszczamy je na Regale pamięci. W przypadku posiadania jakiejkolwiek wiedzy na temat zbioru fotografii, bardzo prosimy o pomoc!

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1950-1960

TYP

Fotografia

ILOŚĆ STRON

27 zdjęć

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Wrzut do Skrzynki Poczty Historycznej

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl