Zestaw 5 znaczków ze stemplem „Saarau” 1882-ok. 1910

Poznaj kolejny dokument, który buduje Społeczne Archiwum mieszkańców Ziemi Żarowskiej. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane oraz opisane.

Zestaw 5 znaczków ze stemplem "Saarau" 1882-ok. 1910

5 znaczków pocztowych datowanych na przełom XIX i XX wieku (Deutsches Reich i Reichspost) posiadają stemple poczty w Saarau (Żarów):

  1. Znaczek o nominale 10 Pfennigów został dopuszczony do emisji od 1880 roku. Znaczki II wydania straciły ważność z dniem 31 stycznia 1891 roku. Prezentowany walor datowany jest wg stempla poczty w Saarau (Żarów) na 30 listopada 1882 roku.
  2. Znaczek o nominale 10 (PF) Pfennigów z napisem „Reichspost” to III wydanie będące w obiegu od 1889 do 1900 roku. Znaczek datowany jest wg stempla poczty w Saarau (Żarów) na 20 października 1890 roku. 
  3. Znaczek o nominale 10 Pfennigów z napisem „Reichspost” wydawany był od 1900 roku. Znaczek datowany jest wg stempla poczty w Saarau (Żarów) na 8 września 1900 roku. Znaczki wydane przez Pocztę Rzeszy przedstawiają popiersie „Germanii” w różnych kolorach.
  4. Znaczek o nominale 20 Pfennigów z napisem „Reichspost” wydawany był od 1900 roku. W obiegu pozostał do 1945 roku. Znaczek datowany jest wg stempla poczty w Saarau (Żarów) na 27 października 1903 roku. Znaczki wydane przez Pocztę Rzeszy przedstawiają popiersie „Germanii” w różnych kolorach.
  5. Zalepka listu poleconego tzw. R („erka”) Saarau, kr. Schweidnitz z numerem 473. Walor pocztowy datowany jest w oparciu o podobne eksponaty na ok. 1910 rok.

Pobierz zdigitalizowany dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

5 znaczków ze stemplem „Saarau” zakupiono od prywatnego kolekcjonera za kwotę 220,00 zł. Zakup walorów był możliwy dzięki wpłacie: Ewy Wołek (100,00 zł), Anny Kądziołki-Krzesińskiej (60,00 zł) oraz Grażyny Przybylskiej (60,00 zł), za co dziękujemy! Znaczki trafia do klasera, który znajduje się na półce Regału Pamięci!

Wiadomość dla osób niemieckojęzycznych

Sehr geehrte Damen und Herren,

herzlich willkommen auf der Webseite „Bibliothek des Erbes des Saarauer Landes”. Wir sind eine Gruppe junger Leute aus der Stadt Saarau/Zarow und Umgebung. Wir möchten die Geschichte unserer Stadt und Region Saarau/Zarow bewahren. Alles was wir sammeln präsentieren wir im Internet, damit dieses Material erhalten bleibt und für jedermann zugänglich ist. Unsere Homepage hat einen nichtkommerziellen Charakter. Wir suchen Informationen und Material zur Geschichte der Stadt und des Umlandes. Interessiert sind wir an Ansichtskarten, Landkarten, Fotos, Briefbögen, Werbematerial und allem was in Verbindung zur Geschichte unserer Stadt steht. Wir sind sehr an Kontakt zu ehemaligen Saarauern oder deren Nachkommen interessiert. Wir laden alle Interessierten zu einer fruchtbaren Zusammenarbeit ein.

Wenn Sie sind im Besitz solcher gesuchten Informationen oder Materialien sind, dann bitten wir Sie mit uns Kontakt aufzunehmen. e-Mail-Adresse: kontakt@inicjatywab.pl

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka Dziedzictwa Ziemi Żarowskiej.

ROK

1882-ok. 1910

TYP

Znaczki

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

ILOŚĆ STRON / SZTUK

5 szt.

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

220,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka Dziedzictwa Ziemi Żarowskiej”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl