Karta pocztowa Braunkoholenwerke Saarau 1909

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Karta pocztowa Braunkoholenwerke Saarau 1909

Unikatowa kartka pocztowa przedstawia „Consolidirte Saarau’er Braunkoholenwerke”, czyli Skonsolidowane Żarowskie Zakłady Węgla Brunatnego w Żarowie. Niniejszy zakład oferował – wg posiadanej przez Bibliotekę Dziedzictwa reklamy – produkty z węgla brunatnego na opał i dla przemysłu, węgiel brunatny niesortowany i przesiany oraz brykiet salonowy i przemysłowy. Reklamę, którą zakupiliśmy w 2017 roku można zobaczyć na Naszej stronie oraz na Regale pamięci w szufladzie: „Gazety oraz Reklamy”.

Rewers pocztówki zawiera następujące informacje: Kartka pocztowa została wysłana wg owalnego stempla poczty kolejowej z Breslau (Wrocławia) 25 marca 1909 roku. Kartka została wydana przez A. Schuch, Saarau w 1907 roku.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

1
2

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Kartkę pozyskano na aukcji Allegro za kwotę 180,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkańców Żarowa; Wojciech Kluba (50,00 zł), Marek Zywer (50,00 zł) oraz Agnieszka i Krzysztof Hennig (80,00 zł), dziękujemy za wsparcie! Pocztówkę można oglądać w „Bibliotece Dziedzictwa” na Regale pamięci w szufladzie: „Pocztówki/Fotografie”.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1909

TYP

Pocztówka

ILOŚĆ STRON

2 strony

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

180,00 PLN

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl