Zdjęcia żarowskich fotografów: Wenzel-Krapp Saarau 1905-1910

Poznaj kolejny dokument, który buduje świadomość i pamięć o Gminie Żarów. Organizatorzy projektu dokładają wszelkich starań, aby pozyskane materiały zostały odpowiednio zdigitalizowane i opisane w miarę Naszych możliwości.

Zdjęcia żarowskich fotografów: Wenzel-Krapp Saarau 1905-1910

Trzy zdjęcia żarowskich (saarauer) fotografów: Paula Wenzela oraz Fritza Krappa wydane w formie CDV (kartonik, atelier – wykonane w studiu fotograficznym) datowane są na okres 1905-1910.

  1. Fotografia Paula Wenzela wykonana w photograph. atelier w Saarau i/Schl. Zdjęcie przedstawia popiersie nieznanej nam kobiety, być może mieszkanki dawnego Żarowa. Rewers zdjęcia CDV zawiera ornament z informacją, że portret został wykonany w atelier oraz napis: „Die Platte bleibt fur Nachbestellungen und Vergrosserungen aufbewahrt”. Na zdjęciu brak dodatkowych informacji oraz daty wykonania.
  2. Fotografia Fritza Krappa wykonana w photograph. atelier w Saarau i/Schl. Zdjęcie przedstawia sylwetkę młodego mężczyzny, być może mieszkańca dawnego Żarowa. Rewers zdjęcia CDV zawiera nazwisko autora, ornament z informacją, że portret został wykonany w atelier oraz napis: „Vergrosserungen nach jedem Bilde die bis Lebensgrosse. Die Platte bleibt fur Nachbestellungen und Vergrosserungen aufbewahrt”. Na zdjęciu brak dodatkowych informacji oraz daty wykonania.
  3. Fotografia Fritza Krappa wykonana w photograph. atelier w Saarau i/Schl. Zdjęcie przedstawia sylwetkę młodego mężczyzny, być może mieszkańca dawnego Żarowa. Rewers zawiera tylko datę zapisaną ołówkiem: 1905.

Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

01 (1)
01 (2)
02 (1)
02 (2)
03 (1)
03 (2)

Tłumaczenie dokumentu lub inne informacje

Trzy fotografie fotografów z dawnego żarowa zostały zakupione na zagranicznej aukcji e-BAY za kwotę: 140,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkańców Gminy Żarów: Ewa Wołek (30,00 zł), Maciej Wabik (30,00 zł), Edward Lisiecki (30,00 zł), Rowerowy Żarów (30,00 zł) oraz Mirosław Becher (20,00 zł), za co dziękujemy!

Na regale pamięci znajdują się zdjęcia kolejnego żarowskiego fotografa: Georga Daslera. Zdjęcia można zobaczyć w Naszej galerii.

Specyfikacja dokumentu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakterystyczne materiału historycznego, który pozyskano na Regał pamięci w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

ROK

1905-1910

TYP

Fotografia

ILOŚĆ STRON

3 sztuki

TŁUMACZENIE

Brak tłumaczenia

DIGITALIZACJA

Tak

WARTOŚĆ ZAKUPU

Darowizna

Informacje ogólne

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które zostały stworzone przez organizatorów projektu: „Biblioteka dziedzictwa historycznego i kulturowego Gminy Żarów”. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mail.

Udostępnianie dokumentu

Drogi gościu „Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”, jeżeli chcesz pobrać niniejszy dokument w wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Inicjatywa B lub Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl. Z wielką przyjemnością udostępnimy Ci zdigitalizowaną kopię dokumentu w dowolnym formacie graficznym.

Zapraszamy na Regał pamięci

Jeżeli chcesz zobaczyć oryginały prezentowanych dokumentów, zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, gdzie stoi Nasz „Regał pamięci”. W bibliotece bezpłatnie obejrzysz wszystkie zakupione materiały i inne artefakty znajdujące się na instalacji.

Pomóż rozbudować Naszą wiedzę

Jeżeli posiadasz informacje, które pozwolą Nam rozszerzyć wiedzę na temat prezentowanych przez Nas materiałów historycznych zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl oraz Fundacją Inicjatywa B.

Masz coś do dodania?

Możesz także napisać kontakt@inicjatywab.pl